Inwestycje
Opublikowano: 16 listopada 2022

Tania energia dla firm – złóż oświadczenie, nie przegap terminu!


Tania energia dla firm – złóż oświadczenie, nie przegap terminu!

Bez oświadczenia, przedsiębiorcy nie dostaną taniej energii.

Szanowni Przedsiębiorcy!

Mikro, mali i średni przedsiębiorcy (w tym również jednoosobowe działalności gospodarcze), którzy od 1 grudnia 2022 roku chcą korzystać z niższych gwarantowanych cen za energię elektryczną muszą do 30 listopada złożyć specjalne oświadczenie u swojego operatora!!!

Zgodnie z obowiązującą od 4 listopada ustawą o maksymalnych cenach energii, firmy z sektora MŚP oraz odbiorcy użyteczności publicznej mogą liczyć na ustawową maksymalną cenę energii elektrycznej na poziomie 785 zł za MWh (79 groszy za kWh).

Gwarancja ceny nie jest udzielana automatycznie. Aby skorzystać z niej od 1 grudnia 2022 r. uprawnieni muszą do 30 listopada 2022 roku złożyć u swojego operatora specjalne „oświadczenie podmiotu uprawnionego”.

Można je złożyć osobiście w punktach obsługi klienta, przesłać pocztą na adres korespondencyjny zawarty w umowie lub elektronicznie z wykorzystaniem podpisu kwalifikowanego, podpisu elektronicznego albo podpisu zaufanego. Uwaga! Nie będzie honorowany skan oświadczenia podpisanego ręcznie.

Firmy, które nie złożą oświadczenia swojemu dostawcy nie skorzystają z ustawowej ceny. Oświadczenie będzie można złożyć również w późniejszym terminie, jednak w takim przypadku dostawca zastosuje cenę gwarantowaną od miesiąca następującego po złożeniu oświadczenia.

Ośrodek Wspierania
Przedsiębiorczości w Kościanie


Pliki do pobrania: