Opublikowano: 30 kwietnia 2020

Nie otwieramy przedszkoli na terenie gminy Krzywiń!


Nie otwieramy przedszkoli na terenie gminy Krzywiń!

Nie otwieramy przedszkoli na terenie gminy Krzywiń!

Drodzy Rodzice,

dzieci uczęszczających do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych na terenie gminy Krzywiń.

W dniu 29 kwietnia 2020 roku podczas konferencji prasowej Pan Premier RP przedstawił nowe elementy odmrażania gospodarki. Jednym z nich była możliwość ponownego otwarcia przedszkoli i żłobków. Decyzję o otwarciu pozostawił jednak w gestii samorządu terytorialnego. Czekamy na szczegółowe wyjaśnienia ze strony rządu i centralnych służb sanitarnych, jak bezpiecznie zorganizować pracę przedszkoli. Bez tych wyjaśnień nie podejmę decyzji o uruchomieniu tych placówek. Przerzucanie przez rząd odpowiedzialności na samorządy jest skrajnie nieodpowiedzialne. Rząd po raz kolejny stawia nas w sytuacji, w której o sprawach dotyczących bezpośrednio działalności samorządów dowiadujemy się z konferencji prasowej. My – samorządowcy - naprawdę chcemy współpracować z rządem w walce z epidemią, ale musimy nawzajem traktować się poważnie.

Wielu samorządowców uznało ten ruch rządu za zbyt pochopny i nieodpowiedzialny, który stwarza możliwość przyspieszenia przenoszenia koronawirusa, a tym samym ,,obciążenie” odpowiedzialnością tych samorządowców (włodarzy) którzy skorzystają z tego prawa.

Stoję na stanowisku, że nie możemy ryzykować zdrowia i życia naszych mieszkańców. Informuję, że przedszkola, oddziały przedszkolne pozostają zamknięte przynajmniej do 25 maja br. O swojej decyzji poinformowałem już dyrektorów jednostek oświatowych na terenie gminy Krzywiń.

Od Siostry Zacharii Niemiec, Dyrektor krzywińskiej Ochronki otrzymałem informację – Ochronka dla dzieci im. Bł. Edmunda Bojanowskiego również pozostaje nieczynna.


Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń

(-)Jacek Nowak