Opublikowano: 02 października 2018

Budowa kanalizacji a lokalne firmy!


Budowa kanalizacji a lokalne firmy!

Na inwestycji 100-lecia, czyli budowie oczyszczalni ścieków i kanalizacji sanitarnej dla miasta Krzywiń zarobiły lokalne firmy, sklepy, punkty usługowe.

Dzięki licznym prowadzonym inwestycjom przez Urząd Miasta i Gminy w Krzywiniu w ostatnim okresie, skorzystały lokalne firmy działające na terenie gminy Krzywiń. W szczególności dzięki budowie kanalizacji sanitarnej przez ostatni rok firmy z branży elektrycznej, handlowej, budowlanej, usługowej otrzymały możliwość zwiększenia swoich obrotów.

Gmina Krzywiń realizuje również wiele mniejszych inwestycji, gdzie udziela zleceń lokalnym monterom, hydraulikom, elektrykom np. lokalni ,,fachowcy” wyremontowali toalety w Żelaźnie, Czerwonej Wsi, czy kuchnię w Gierłachowie. Lokalne firmy również kładą kostkę brukową na terenie różnych sołectw.

- Cieszy fakt, że lokalne firmy uczestniczą w rozwoju lokalnej gospodarki. Publiczne gminne inwestycje pozytywnie wpływają na rozwój naszych małych firm rodzinnych. Na co dzień prosimy Sołtysów, Pracowników Urzędu aby zakupy np. farb, produktów przemysłowych i spożywczych były dokonywane na terenie gminy, w miejscowych rodzinnych firmach. Oznacza to, że pośrednio w pewnej części środki finansowe wydane z budżetu gminy Krzywiń, ponownie trafią do naszego budżetu w kolejnym roku budżetowym, dzięki udziale w podatku PIT, czy CIT. W ten sposób budujemy coraz silniejszą pozycję naszych rodzimych firm – wyjaśnia Jacek Nowak, burmistrz Krzywinia.

Red.