Inwestycje
Opublikowano: 11 września 2017

Zew z ,,Pucharem 780-lecia’’


Zew z ,,Pucharem 780-lecia’’

8 września br., w krzywińskiej hali sportowo – widowiskowej odbył się Turniej Piłki Ręcznej Młodzików o ,,Puchar 780 – lecia Krzywinia’’. Jak sama nazwa wskazuje impreza stanowiła jeden z elementów obchodów jubileuszu miasta.

Zaproszenie do udziału w zmaganiach oprócz występujących w roli gospodarzy Spartan Jerka przyjęli: Forza Wrocław, Tęcza Kościan, Wolsztyniak Wolsztyn oraz dwa zespoły Zewu Świebodzin. I to właśnie zgrani i zdeterminowani w grze, młodzi świebodzinianie nadawali ton rywalizacji. Pierwsza drużyna Zewu, krocząc pewnie od zwycięstwa do zwycięstwa, w pełni zasłużenie zajęła pierwszą lokatę. Ich nieco młodsi koledzy uplasowali się natomiast na trzecim stopniu podium.

Z dobrej strony pokazali się również Spartanie Jerka, awansując do wielkiego finału. W sposób szczególny formą błysną rozgrywający z Jerki. Krzysztof Kubiak co chwilę efektownymi rzutami z dystansu zaskakiwał bramkarzy, co przełożyło się na koronę króla strzelców. Tytuły najlepszych bramkarza i zawodnika powędrowały do reprezentantów Świebodzina – Patryka Subaka i Kacpra Dłużaka. Drugi z reprezentantów ziemi kościańskiej, czyli Tęcza Kościan wywalczyła w klasyfikacji końcowej czwarte miejsce. Mankamentem gry podopiecznych trenera Rafała Szatkowskiego była nierówna forma oraz kontuzja najlepszego strzelca Sebastiana Michalika.

Warto zauważyć, że indywidualne laury dla młodych szczypiornistów ufundował Radny Rady Miejskiej Kościana i jednocześnie wielki miłośnik piłki ręcznej – Łukasz Naglik. (AK)