Inwestycje
Opublikowano: 19 maja 2022

Wycieczka rowerowa SMS "Las Obok Nas"


Wycieczka rowerowa SMS 'Las Obok Nas'

Wycieczka rowerowa Stowarzyszenia Między Sąsiadami "Las obok nas"

Pomysł na zorganizowanie wycieczki rowerowej urodził się już rok temu, kiedy podczas spaceru po lesie przypadkowo spotkaliśmy Pana Roberta Mądrego-leśniczego. Dowiedzieliśmy się wtedy tylu ciekawostek na temat Jurkowskiego lasu, że uznaliśmy, iż trzeba się tą wiedzą podzielić ze zdecydowanie większą ilością osób.

Jurkowo i okolice to "nasze" tereny. Często wyjeżdżamy do różnego rodzaju parków i czytamy tablice informacyjne o gatunkach roślin i zwierząt a obok nas jest las, o którym nie wiemy nic, albo niewiele. W ten sposób od pomysłu przeszliśmy do realizacji. W międzyczasie odezwał się do nas Sołtys Wsi Zgliniec — Pan Andrzej Kaczmarek, z informacją, że Sołectwo również planowało zrobić wycieczkę rowerową po lesie.

Chętnie połączyliśmy siły, czego efektem było ognisko po wycieczce zorganizowane właśnie w Zglińcu. Cała wycieczka okazała się strzałem w dziesiątkę, bowiem w ciągu tygodnia zgłosiło się ponad 50 osób chętnych. Pogoda spisała się fantastycznie i pozwoliła na zrealizowanie całego planu wycieczki.

Podczas przejażdżki po lesie mieliśmy okazję m.in.zobaczyć miejsca takie jak "Wielki Dąb" czy krzewy jałowca. Długo nie zapomnimy tej wycieczki, ale również długo nas nie zapomni las. Uroczyście zasadzony dąb przez najmłodszych rowerzystów stoi w lesie do dziś wraz z tablicą pamiątkową i informuje o wydarzeniach jakie miały miejsce 8 maja 2022 roku.