Inwestycje
Opublikowano: 28 kwietnia 2023

Tegoroczni jubilaci


Tegoroczni jubilaci

Kolejni  mieszkańcy naszej gminy obchodzili swoje 90-te  urodziny. Do tego zacnego grona dziewięćdziesięciolatków dołączyli: Pani Anna Jagiełło i Józefa Klak oraz Panowie Kazimierz Rybarczyk i Kazimierz Białas. Z tej okazji Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń złożył na ręce każdego z nich najlepsze życzenia, zdrowia, pogody ducha oraz wielu dobrych dni przeżytych w gronie najbliższych.

Pan Kazimierz Rybarczyk  urodził się 10 lutego 1933 roku w Rogaczewie Małym w którym obecnie mieszka. W 1958 roku ożenił się z Czesławą Maćkowiak również z Rogaczewa Małego. Dorobek rodziny Pana Kazimierza to 3 dzieci, jeden syn i dwie córki, 7 wnuków oraz 5 prawnuków. Do niedawna pasją Pana Kazimierza był ogródek, w którym bardzo chętnie pracował, niestety obecnie zdrowie już nie  pozwala naszemu jubilatowi na pracę w nim.

Kolejnym jubilatem,  z którym spotkał się Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń  Jacek Nowak i złoży życzenia urodzinowe  jest Pan Kazimierz Białas z Rogaczewa Małego. W Rogaczewie Małym nasz jubilat mieszka od 2015 roku, poprzednio mieszkał w Wyskoci Małej. Do  Rogaczewa sprowadziła Państwa Białasów córka, która  opiekuje się naszym jubilatem. Podczas spotkania jubilat bardzo chętnie opowiadał o swoim życiu. Pan Kazimierz wspominał jak będąc w wojsku budował Nową Hutę, opowiadał o pracy w PGR Wyskoć oraz jak to do Rzeźni do Kościana dojeżdżał rowerem.  Pan Białas ma  córkę i 5 synów, z których już dwóch nie żyje. Doczekał się 13  wnucząt i 16 prawnucząt.

Wszystkim jeszcze raz gratulujemy i życzmy zdrowia i wszelkiej pomyślności na dalsze lata życia.