Opublikowano: 13 listopada 2017

Patriotyzm wyrażony czynami


Patriotyzm wyrażony czynami

11,7 litrów krwi i prawie 1 200 kg karmy dla bezdomnych psów i kotów – tak przedstawiają się efekty akcji ,,Patriotyzm na Tak’’, zorganizowanej w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Zbiórka karmy, która trwała ponad tydzień, powiodła się dzięki zaangażowaniu wolontariuszy z placówek oświatowych z terenu całej gminy. Młodzież nie tylko prowadziła zbiórkę, ale także w przededniu święta uporządkowała i zapaliła znicze na grobach bohaterów, którzy zapłacili najwyższą cenę w walce o niepodległość Polski. A ukoronowanie samej zbiórki stanowił charytatywny turniej piłkarski o Puchar Schroniska w Gaju. Okazałe trofeum trafiło w ręce ppłk. Bogusława Marka, który jako bramkarz drużyny Jednostka Wojskowa Śrem, osobiście kierował poczynaniami swoich podopiecznych. W rozegranych spotkaniach zanotowano następujące rezultaty: Jednostka Wojskowa Śrem - WOPR Kościan 6:4, Samorządowcy Krzywiń – WOPR 2:3, Jednostka Wojskowa – Samorządowcy 6:3.

Innym istotnym elementem ,,Patriotyzmu na Tak’’ była akcji krwiodawstwa. Podczas pięciogodzinnego pobytu ekipa z poznańskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa dosłownie i w przenośni miała ,,pełne ręce roboty’’. Ostatecznie udało się pozyskać 11,7 litrów najcenniejszego z lekarstw.

Na zakończenie rozegrano II Otwarte Mistrzostwa Gminy Krzywiń w Wyciskaniu Klasycznym Sztangi Leżąc. W zawodach uczestniczyło 28 osób, które rywalizowały w trzech kategoriach według tzw., formuły Wilks'a. Niekwestionowanym ,,dominatorem’’ zawodów okazał się Mateusz Rutkiewicz. Mieszkaniec Drawska Pomorskiego nie tylko triumfował w kategorii głównej, ale także ustanowił nowy rekord Gminy Krzywiń, wyciskając sztangę o ciężarze 180 kg. (AK)

Wyniki II Otwartych Mistrzostw Gminy Krzywiń w Wyciskaniu Klasycznym Sztangi Leżąc:

Kobiety

1. Magdalena Marchelek - 68,20 pkt. (Bojanowo)

2. Monika Łączna - 59,82 pkt. (Kościan)

3. Klaudia Banaszak - 46,20 pkt. (Lubiń)

Mężczyźni do lat 18

1. Michał Kurasiński - 74,01 pkt. (Jurkowo)

2. Kacper Linkowski - 70,43 pkt. (Krobia)

3. Dawid Marciniak - 60,86 pkt. (Świniec)

Mężczyźni powyżej 18 lat

1. Mateusz Rutkiewicz - 118,58 pkt. (Drawsko Pomorskie)

2. Kamil Świst - 108,41 pkt. (Krobia)

3. Tomasz Feledziak - 106,24 pkt. (Gostyń)