Inwestycje
Opublikowano: 08 maja 2023

Informacja o sprzedaży końcowej węgla


Informacja o sprzedaży końcowej węgla

Gmina Krzywiń informuje, że od 8 maja 2023 r. rusza sprzedaż końcowa węgla posiadanego przez Gminę sprowadzonego w ramach preferencyjnego zakupu. Na składach pozostały 32 tony węgla groszku i tylko taki asortyment będzie sprzedawany . Mieszkańcy, uprawnieni do dodatku węglowego, którzy chcą dokonać zakupu węgla  muszą złożyć wniosek o zakup węgla w ramach końcowej sprzedaży. Wnioski przyjmowane będą od 8 maja br. do wyczerpania zapasów surowca, jednak nie dłużej niż do 30 czerwca 2023 r.

Zniesiony został dotychczasowy limit ilościowy przypadający na jedno gospodarstwo domowe. Tym samym niezależnie czy mieszkaniec zakupił już węgiel w ilości maksymalnej dotychczas przewidzianej ustawą 3 ton, będzie mógł zakupić dodatkową ilość węgla bez ograniczeń ilościowych.

Zgodnie z nowelizacją ustawy, uprawniona do zakupu preferencyjnego osoba fizyczna może dokonać również zakupu węgla od każdej gminy lub od dowolnego innego podmiotu prowadzącego preferencyjną sprzedaż węgla w całej Polsce. W tym przypadku niezbędne jest odpowiednie zaświadczenie potwierdzające uprawnienie do zakupu preferencyjnego.

Zgodnie z ustawą z dn. 27 października 2022r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych, wnioski będą rozpatrywane zgodnie z kolejnością ich wpłynięcia do urzędu, aż do wyczerpania zapasów paliwa.