Inwestycje
Opublikowano: 14 lipca 2022

2 miliony dla Gminy Krzywiń


2 miliony dla Gminy Krzywiń

Gmina Krzywiń otrzymała kolejne dofinansowanie na zadanie pn. "Przebudowa i remont dróg gminnych i ciągów pieszo-rowerowych w miejscowości Krzywiń ul. Kilińskiego i Chłapowskiego"


Wartość zadania: 2.040.816,00 zł
Wartość promesy z BGK: 2.000.000,00 zł


Projekt polega na przebudowie i remoncie dróg gminnych i ciągów pieszo-rowerowych w miejscowości Krzywiń na ulicach Kilińskiego i Chłapowskiego.

• Całość planowanych w ramach inwestycji dróg ma długość ok. 1,5 km.

• Na ulicy Kilińskiego planowana jest nowa nakładka asfaltowa oraz przebudowa chodnika na ścieżkę rowerową.

• Na ulicy Chłapowskiego planowane są: nowa nawierzchnia asfaltowa, częściowa przebudowa chodnika na ścieżkę rowerową, odnowienie rowu, przebudowa wyniesionego przejścia dla pieszych. Do tego planowana jest przebudowa ronda łączącego te ulice. Drogi te stanowią bardzo istotne arterie dla mieszkańców gminy Krzywiń.

Ulica Kilińskiego łączy się z drogą wojewódzką nr 432 i przez ulicę Chłapowskiego prowadzi dalej do Strefy Aktywizacji Gospodarczej, gdzie mieści się wiele firm: z branży rolnej – produkcja pasz, produkcja konstrukcji stalowej, meblarskie, ogólnousługowe. Przy ulicy Chłapowskiego znajdują się także: cmentarz, sala widowiskowo-sportowa i budynek Centrum Usług Społecznych, w którym mieszczą się: Policja, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Ośrodek Zdrowia.