Inwestycje
Opublikowano: 31 maja 2022

17 milionów dla Gminy Krzywiń z Polskiego Ładu


17 milionów dla Gminy Krzywiń z Polskiego Ładu

30.05.2022 Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych

Ponad dwa miliardy złotych na strategiczne inwestycje w Wielkopolsce. Ponad 63 miliony zł. trafi do gmin powiatu kościańskiego i do powiatu. Pieniądze na różne projekty trafią do Kościana, Śmigla, Krzywinia, Czempinia i gminy wiejskiej Kościanoraz do Starostwa Powiatu Kościańskiego.

W drugiej edycji programu wielki sukces gminy Krzywiń. Otrzymaliśmy 17 ponad milionów dofinansowania i jesteśmy liderami tego rozdania w powiecie kościańskim.

  • 10.625.000,00 otrzymaliśmy na "Kompleksową rewitalizację miejscowości Jerka"

zakres projektu obejmuje:

  • rozbudowę z nadbudową budynku OSP w Jerce - W projekcie przewiduje się powiększenie istniejącej niewielkiej sali do imprez okolicznościowych oraz dostosowanie istniejących toalet fo obowiązujących warunków technicznych. Budynek zostanie rozbudowany o garaż czterostanowiskowy dla wozów strażackich oraz pomieszczenia zaplecza kuchennego i pomieszczenia socjalne dla personelu. Przy remizie OSP powstanie również wiata grillowa, która będzie służyć mieszkańcom jako miejsce integracji w sezonie wiosenno letnim. 
  • W skład rewitalizacji wejdzie także budowa bosika wielofunkcyjnego przy ZS w Jerce. Będzie to boisko z nawierzchnią poliuretanową, budowa oświetlenia zewnętrznego, montaż piłkochwytów i wyposażenie boiska, bieżnia okrężna czterotorowa, skocznia do skoku w dal, budowa bosika do piłki plażowej.  • rewitalizacja obejmie również remont toalet w ZS w Jerce - wymiana armatury, przebudowa elektryki, położenie nowych płytek, ale przede wszystkim układ dostosowany zostanie do osób z niepełnosprawnością ruchową.  • 6.460.000,00 otrzymaliśmy na "Budowę dróg na osiedlu Sportowym w Krzywiniu wraz z odwodnieniem, budową oświetlenia oraz umocnieniem placów przy Zespół Szkół w Krzywiniu "


Wielkie gratulacje i podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Ruszamy z inwestycjami dla polepszenia jakości życia naszych mieszkańców.