Opublikowano: 18 maja 2017

W Świętokrzyskie na zieloną szkołę


W Świętokrzyskie na zieloną szkołę

Uczniowie klasy II b SP wzięli udział w konkursie: ,,W Świętokrzyskie na zieloną szkołę''. Organizatorem konkursu była Grupa MAC s.a. Natomiast współorganizatorem konkursu był Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Celem konkursu było promowanie wśród dzieci z klas I-III szkół podstawowych wiedzy o województwie świętokrzyskim, w szczególności o jego historii, geografii, kulturze i walorach turystycznych.
Zadaniem klasy było nagranie krótkiego, 60 sekundowego filmu w którym uzasadniono odpowiedź na pytanie: dlaczego warto przyjechać na wycieczkę do województwa świętokrzyskiego?
W nagranie filmu zaangażowali się uczniowie klasy II b i ich rodzice, którzy stworzyli scenariusz oraz wykonali scenerię, stroje dla małych aktorów oraz rekwizyty do filmu. Główną nagrodą konkursu jest wyjazd na zieloną szkołę w Góry Świętokrzyskie. Laureaci zostaną wyłonieni w czerwcu. Jednak jedno jest pewne. Nagranie filmu było niezwykłą przygodą dla dziewcząt i chłopców z klasy II b.

                                                                                                                                                            Katarzyna Brukiewicz
                                                                                                                                                               Michał Rogasik