Inwestycje
Opublikowano: 24 maja 2017

Sukcesy ,,siłaczek'' z Lubinia

20 maja w Kielcach, zawodniczki Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego "Lubiń" zdobyły Drużynowe Wicemistrzostwo Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym! Bardzo miłą niespodziankę sprawiła debiutantka zawodów Maria Jankowska. Ważąca zaledwie 41kg trójboistka zdobyła po ciężkiej walce srebrny medal wynikiem 155kg (przysiad-47,5kg, wyciskanie-27,5kg, martwy ciąg-80kg) w kategorii wagowej  47kg. W kategorii +57kg o brązowy medal walczyły Natalia Antkowiak i Klaudia Banaszak. O zdobyciu 3 miejsca zadecydowały ostatnie podejścia martwego ciągu. Ostatecznie Natalia (przysiad-80kg, wyciskanie-45kg, martwy ciąg-105kg) okazała się silniejsza od Klaudii (przysiad-77,5kg, wyciskanie-40kg, martwy ciąg-102,5kg), która zajęła 4 lokatę. Dziewczyny poprawiły swoje wszystkie rekordy życiowe i wykazały się bardzo dobrą techniką. Wkrótce rozpoczną przygotowania do październikowych mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi.