Rada Miejska Młodych


8 maja 1997 roku Rada Miejska Krzywinia podjęła uchwałę w sprawie powołania Rady Miejskiej Młodych Gminy Krzywiń.

Celem powołania Rady jest włączenie młodzieży w życie gminy oraz uznanie jej za partnera w podejmowaniu rozstrzygnięć w sprawach publicznych dotyczących młodego pokolenia. Pierwsze wybory odbyły się 22 września 1997 roku, w wyniku których w skład Rady weszło 20 młodych ludzi w wieku 11-17 lat zamieszkałych na terenie gminy Krzywiń na okres 1 roku. W 1999 roku powiększono skład Rady do 22 członków, a kadencja została przedłużona do 2 lat.

W dniu 10 września br. na VII sesji Rada Miejska postanowiła, że w tegorocznych wyborach o 15 mandatów do Rady Miejskiej Młodych ubiegać się będą mogła młodzież szkolna w wieku 10-17 lat w 5 obwodach:

  1. Zespół Szkół w Jerce - 4 mandaty,
  2. Zespół Szkół w Krzywiniu - 4 mandaty,
  3. Zespół Szkół w Lubiniu - 3 mandaty,
  4. Szkoła Podstawowa w Bieżyniu - 1 mandat,
  5. Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzywiniu - 3 mandaty (w tym 1 mandat dla uczniów szkół ponadpodstawowych w innych miejscowościach).

Kadencja I 1997 - 1998

  1. Hubert Pudliszewski
  2. Maciej Pinkowski
  3. Barbara Skrzypek
  4. Barbara Wachowiak
  5. Joanna Buksalewicz
  6. Karolina Wiśniewska
  7. Piotr Leonarczyk
  8. Elżbieta Śmieszchalska
  9. Jakub Janiak
  10. Anna Szczepaniak
  11. Monika Siudek
  12. Magdalena Walczak
  13. Krzysztof Jędroszkowiak
  14. Małgorzata Bąkowska
  15. Iwona Hamulska
  16. Paweł Banaszak
  17. Artur Borowiak
  18. Łukasz Mańczak
  19. Mirosław Halik
  20. Marcin Kołodziej

Kadencja II 1998 - 1999

  1. Jacek Antkowiak
  2. Włodzimierz Banach
  3. Małgorzata Bąkowska
  4. Paweł Banaszak
  5. Joanna Buksalewicz
  6. Anita Gizler
  7. Izabela Jędrzychowska
  8. Barbara Jurga
  9. Dominik Juskowiak
  10. Ewa Kociucka
  11. Marcin Kołodziej
  12. Agata Łowicka
  13. Natalia Mikołajczyk
  14. Natalia Pinkowska
  15. Marcin Skrzypczak
  16. Joanna Słowińska
  17. Sylwia Walczak
  18. Paweł Wawrzyniak
  19. Karolina Wiśniewska
  20. Marek Zawada

Kadencja IV 2001 - 2003

  1. Łukasz Antkowiak
  2. Małgorzata Bąkowska
  3. Adam Bąkowski
  4. Magdalena Brzozowska
  5. Honorata Byra
  6. Michał Długi
  7. Przemysław Długi
  8. Hanna Gendera
  9. Marlena Grzegorz
  10. Anna Jędroszkowiak
  11. Monika Kamińska
  12. Beata Kędziora
  13. Magdalena Krysiak
  14. Anna Kubańda
  15. Joanna Makałowska
  16. Agnieszka Michałowicz
  17. Julia Nowak
  18. Wojciech Skrzypek
  19. Fabian Taterski
  20. Martyna Wachowiak
  21. Jakub Walczak
  22. Anna Zachewicz

Kadencja V 2003 - 2005

  1. Tomasz Balcerkowski
  2. Żaneta Bzymek
  3. Anna Gościniak
  4. Michał Długi
  5. Alicja Lampasiak
  6. Eliza Michalak
  7. Ewelina Pawłowska
  8. Justyna Piotrowiak
  9. Daria Olejnik
  10. Hubert Olejnik
  11. Dominika Sobczak
  12. Katarzyna Ślotała
  13. Anna Tycner
  14. Natalia Zalesińska
  15. Bartosz Kobus

Kadencja VI 2005 - 2007

  1. Milena Danek
  2. Szymon Duszczak
  3. Kamil Gabler
  4. Majka Gubańska
  5. Klaudia Karolczak
  6. Daria Krawczyk
  7. Dawid Laszczyński
  8. Miłosz Mielczarek
  9. Michał Misiórny
  10. Marek Nyczak
  11. Daria Olejnik
  12. Ewelina Szewczyk
  13. Anna Szymańska
  14. Joanna Wachowiak
  15. Bogdan Wypych

Kadencja VII 2007 - 2009

  1. Kinga Brukiewicz
  2. Sylwia Grzemska
  3. Szymon Kaźmierczak
  4. Angelika Kuczyńska
  5. Lubinska Marta
  6. Sandra Michalska
  7. Tomasz Michałowicz
  8. Miłosz Mielczarek
  9. Michał Misiórny
  10. Ewelina Skotarek
  11. Bernadeta Skorupka
  12. Paulina Turska
  13. Wiktor Tywoniuk
  14. Bogdan Wypych
  15. Mateusz Zieliński

Kadencja VIII 2009 - 2011

  1. Suchora Maria
  2. Sokół Joanna
  3. Majchrzak Paweł
  4. Michalska Sandra
  5. Michałowicz Mikołaj
  6. Brukiewicz Kinga
  7. Chudziak Jagoda
  8. Durowicz Angelika
  9. Grycz Dagmara
  10. Wypych Bogdan
  11. Kuczyńska Angelika
  12. Rybicki Mateusz
  13. Turska Paulina
  14. Zieliński Mateusz
  15. Grzemska Natalia

Kadencja IX 2011 - 2013

  1. Bilska Kamila – Przewodnicząca Rady Miejskiej Młodych
  2. Kalemba Szymon – Zastępca Przewodniczącej
  3. Leciejewska Ewa – Burmistrz Rady Miejskiej Młodych
  4. Kaźmierczak Kinga – Zastępca Burmistrza
  5. Jędrzejczak Joanna
  6. Chudziak Alicja
  7. Konopka Maria
  8. Krawczyk Samanta
  9. Chudziak Joanna
  10. Strużyna Dominik
  11. Czaplińska Weronika
  12. Sołtysiak Bogumił
  13. Grzegorz Róża
  14. Sobiech Zuzanna
  15. Walkowiak Daria

Opiekun: Bartosz Kobus

Kadencja X 2013 - 2015

  1. Będlewski Adam – Przewodniczący Rady Miejskiej Młodych
  2. Grzegorz Róża – Zastępca Przewodniczącego
  3. Leciejewska Ewa – Burmistrz Rady Miejskiej Młodych
  4. Płocieniak Zuzanna – Zastępca Burmistrza Rady Miejskiej Młodych
  5. John Łukasz – Sekretarz
  6. Kaźmierczak Natalia
  7. Piotrowicz Zuzanna
  8. Kasperska Amanda
  9. Skorupka Marta
  10. Pawlicka Zuzanna
  11. Stephan Klaudiusz
  12. Rodziak Izabela
  13. Sołtysiak Bogumił
  14. Różycka Wiktoria
  15. Brukiewicz Alan

Kadencja XI 2015 - 2017

  1. Poprawa Karolina
  2. Pawłowski Mikołaj
  3. Kaźmierczak Natalia
  4. Turek Patryk
  5. Kostrzewska Katarzyna
  6. Gimzinski Maciej - II Wiceprzewodniczący
  7. Skorupka Mikołaj
  8. Durowicz Dawid
  9. Michałowicz Dorota
  10. Gano Hanna
  11. Leciejewska Paulina - I Wiceprzewodnicząca
  12. Płocieniak Zuzanna - Przewodnicząca Rady Miejskiej Młodych
  13. Kraśniewska Aleksandra
  14. Kaczmarek Dawid
  15. Wlekliński Michał