Inwestycje
Opublikowano: 23 marca 2017

Promień ,,oślepiał’’ rywala

Promień swój mecz rozpoczął z wysokiego C. Goście od początku grali wysokim pressingiem, nie dając pograć Orkanowi. Taka taktyka szybko, bo w 4. minucie dała nam prowadzenie, a strzelcem bramki był Patryk Dopierała. Szybka bramka podcięła trochę skrzydła gospodarzom. Starali się wyrównać wynik spotkania, ale duża ilość niedokładnych podań w połączeniu z ciągle wysokim pressingiem Promienia nie pozwalała im zbliżyć się do naszego pola karnego. Konsekwentna gra naszych zawodników przyniosła rezultat w postaci kolejnej bramki, której autorem był Przemysław Kaczor. Do końca pierwszej połowy mieliśmy jeszcze kilka sytuacji za sprawą kilku kontr, ale nie udało się już podnieść wyniku. Przeciwnik zaś zaczął grać coraz śmielej i jeszcze przed przerwą starał się zaatakować, jednak bez skutku. Na drugą połowię Promień wyszedł raczej uśpiony. Od początku inicjatywę przejęli gospodarze. To oni byli częściej przy piłce, coraz więcej do roboty miał nasz bramkarz Mateusz Chudziak. Taki atak dał Orkanowi bramkę kontaktową i zrobiło się trochę nerwowo w szeregach naszej drużyny. Kolejne kilkanaście minut to był chaos na boisku. obie drużyny grały nerwowo, niedokładnie, co nie było miłe dla oka. Najważniejsze jednak, że zawodnicy z Chorzemina nie zdołali w tej sytuacji dołożyć kolejnej bramki. Ostatnie 15 minut to popis dobrej i skutecznej gry naszego zespołu. Gospodarze zaczęli nie nadążać za naszymi zawodnikami, co dało nam trochę więcej miejsca na dopracowanie akcji. I tak w 76. minucie Adrian Gościniak podniósł prowadzenie na 3:1 wykorzystując podanie od Łukasza Andrzejczaka. W końcówce, wspomniany przed chwilą Adrian Gościniak po indywidualnej akcji w środku pola popisał się asystą, a Szymon Krzyżyński nie zmarnował swojej sytuacji i w 90. minucie było 4:1. Promień może być zadowolony z tego meczu. Gra wyglądała w większości czasu bardzo dobrze, zawodnicy grali konsekwentnie w obronie, dobrze taktycznie. Cieszy też fakt, że od razu zaczęliśmy od zwycięstwa, ponieważ we wcześniejszych latach pierwsze kolejki po przerwie zimowej nie zawsze wyglądały kolorowo i trzeba było gonić czołówkę. W tym roku to Promień jest w czołówce, do lidera tracimy tylko 5 punktów, co napawa optymizmem na kolejne mecze. Źródło: krzywin.com.pl

Uwaga! Kolejnym przeciwnikiem Promienia będzie Krobianka Krobia. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę, 26 marca br., o godz. 14.00, na stadionie w Krzywiniu.