Inwestycje
Opublikowano: 14 stycznia 2015

Nasi jubilaci


 Z okazji zaszczytnej, dziewięćdziesiątej rocznicy urodzin Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń odwiedził jubilatów obchodzących w ostatnich dniach grudnia 90-te urodziny i złożył na ręce każdego z nich najlepsze życzenia zdrowia, pogody ducha , oraz wielu dobrych dni, przeżytych w gronie najbliższych.

Marianna Szekiełda z Gierłachowa

Pani Marianna Szekiełda urodziła się w Kątach dnia 23 grudnia 1924 roku jako jedno z ośmiorga dzieci Jana i Stanisławy Łącznych. Do dzisiaj z całej ósemki żyje tylko Pani Marianna.  W roku 1952 jubilatka wyszła za mąż za Bernarda Szekiełdę i przeprowadziła się z Kątów do Gierłachowa, gdzie wraz z mężem prowadzili gospodarstwo rolne. Dorobek rodzinny Pani Marianny to czworo dzieci, dziesięcioro wnuków oraz dziesięcioro prawnuków.  Pani Marianna  mieszka w rodzinnym gospodarstwie razem z córką i jej rodziną.

Bolesław Prałat z Bielewa

Pan  Bolesław Prałat pochodzi z siedmiorga rodzeństwa; urodził się w Bielewie dnia 24 grudnia 1924 roku. Jego rodzice to Wawrzyniec i Katarzyna z domu Otulakowska. Z rodzeństwa, poza Panem Bolesławem do dzisiaj żyje jeszcze o 4 lata młodszy brat. Czas drugiej wojny światowej Pan Bolesław przepracował w gospodarstwie u Niemców w Bielewie. Po wojnie, w latach 1945-1947 służył przez 2 lata w kawalerii.  W roku 1945 Pan Bolesław założył rodzinę, zamieszkał w Bielewie , tam też Państwo Prałatowie wybudowali nowy dom. Życie zawodowe jubilata przez ponad 30 lat związane było z krzywińska cegielnią, dokąd to Pan Bolesław dojeżdżał, często rowerem, bez względu na warunki pogodowe. Dorobek rodzinny jubilata to dwie córki, pięcioro wnuków i dziesięcioro prawnuków.  Obecnie Państwo Prałatowie mieszkają w Bielewie razem z wnukiem i jego rodziną.

 Czesław Tomczak z Bielewa

Pan Czesław Tomczak pochodzi z Krzywinia. Urodził się dnia 27 grudnia 1924 roku w Krzywiniu, jako jedno z dwojga dzieci Jana i Franciszki z domu Ratajczak. Jego rodzice prowadzili gospodarstwo rolne W czasie drugiej wojny światowej  pracował w Januszewie „u baldoka”. W roku 1952 Pan Czesław przeprowadził się do Bielewa, gdzie razem z żoną przez całe życie prowadzili gospodarstwo rolne. Tam też Państwo Tomczakowie mieszkają do dzisiaj. Dorobek rodzinny Państwa Tomczaków to czworo dzieci, dwanaścioro wnuków i jedenaścioro prawnuków. (ZM)