Inwestycje
Opublikowano: 12 kwietnia 2015

Gościnny Bieżyń!

INTERmedi@ CUP o Puchar Burmistrza Krzywinia - wyniki

Trzydzieści sześć par wzięło udział w dziewiątej edycji turnieju INTERmedi@ Cup o Puchar Burmistrza Krzywinia. Miejscem zmagań kolejny już raz była gościnna szkoła w Bieżyniu. To na szkolnym boisku rywalizowano o końcowe zwycięstwo turniejowe.

Uczestników turnieju powitali Burmistrz Krzywinia Jacek Nowak, Dyrektor szkoły Tomasz Szymański oraz współwłaściciel firmy INTERmedi@ Tomasz Frąckowiak. Uczestników witało również wiosenne słońce, które cały dzień towarzyszyło zawodniczkom i zawodnikom biorącym udział w turnieju.

Tegoroczna formuła miała nieco inny charakter niż bywało to dotychczas. Po pięciu rundach eliminacyjnych uczestnicy zostali podzieleni na grupy A, B, C, D i F walcząc o jak najlepsze miejsca. Chcąc zwyciężyć w finale każdej z grup należało rozegrać aż osiem pojedynków. Taka porcja ruchu jak na początek sezonu potrafiła zmęczyć niejedną z ekip.

Poszczególne rundy trwały po 50 minut, finały bez limitu czasu. Sędzią głównym był Piotr Milicki, wspomagał jego działania Maciej Kiepsch.

Eliminacje wygrali zawodnicy z Liskowa – Marek Broniecki i Konrad Broniecki, na drugim miejscu uplasowała się ekipa Synergy (Marian Jarmondowicz i Rafał Kaczmarek). Obydwie drużyny spotkały się w finale, a odporniejszą na stres okazało się Synergy pokonując rywala 13:12.

Trzecie miejsce co było dużą niespodzianką zajęła ekipa Sokół 3 (Georges Burtin, Bolesław Nowak, która w meczu o III miejsce pokonała 13:09 śremskie Żabule (Ania Misiorna, Mirosław Misiorny).

Finał „B” wygrali Piotr Milicki i Andrzej Sztyler(Buler Śrem, pokonując 13:04 Gepard (Maciej Maćkowiak, Tadeusz Tomczak).

W finale „C” najlepszym okazał się Liderson(Lidia i Włodzimierz Marcinkowscy). Śremianie pokonali 13:04 zespół śremsko-gorzowski GTW(Krzysztof Bratek, Jakub Grewling).

Synergy 2 okazało się najlepsze w rywalizacji w grupie „D”. Zawodnicy z Łodzi, a może bardziej łódzko-pabianicka ekipa w składzie Bożena Zientarska i Michał Misiak, zwyciężyli 13:04 zawodników reprezentujących Lubońską Petankę(Marzena Jeziorna, Jarosław Staszak).

Tylko cztery ekipy walczyły o zwycięstwo w grupie „E”. Najlepszą okazała się drużyna Aumo(Blanka i Hieronim Mojzykiewiczowie). Obje reprezentują barwy Lubońskiej Petanki.

Najlepsze ekipy turnieju oraz zwycięzców poszczególnych finałów wyróżniał Burmistrz Krzywinia Jacek Nowak, który już zapraszał na kolejną edycję cieszących się dużym zainteresowaniem zawodów rozgrywanych na terenie Gminy Krzywiń.

Okazją do kolejnego spotkania będzie sierpniowy turniej w Skansenie Soplicowo, który będzie miał charakter imprezy wieczorno-nocnej.