Opublikowano: 14 czerwca 2017

Deszcz nagród dla uczniów ,,zawodówek''


Deszcz nagród dla uczniów ,,zawodówek''

13 czerwca 2017 roku, w Zasadniczej Szkole Zawodowej im. Kajetana Morawskiego w Zespole Szkół w Krzywiniu odbyła się VII edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Fachowiec”.

Patronat i sponsorzy nagród dla laureatów konkursu: Wielkopolska Izba Rzemieślnicza
w Poznaniu Pełnomocnik w Lesznie, Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń i Dyrektor Zespołu Szkół
w Krzywiniu.

Uczestnicy:  33 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich Zasadniczych Szkół Zawodowych z następujących szkół:  Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Bojanowie, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Zespół Szkół w Krzywiniu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie, Zespół Szkół nr 4 w Lesznie, Zespół szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie i Zespół Szkół w Przemęcie.

Goście konkursu: Jacek Nowak - burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń, Monika Lewandowska pełnomocnik Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, Krystyna Motławska - przewodnicząca Rady Miejskiej Krzywinia, Jolanta Bilska - kierownik referatu Oświatowo-Administracyjnego
w Urzędzie Miasta i Gminy Krzywiń, Mariola Szeląg - dyrektor Banku Spółdzielczego w Krzywiniu, Ryszard Nowak - przedstawiciel firmy STRABAG.

Laureaci konkursu: I miejsce - Bartosz Wencel, uczeń klasy pierwszej z Zespołu Szkół |Zawodowych w Gostyniu, II miejsce - Wojciech Hądzlik, uczeń Zespołu Szkół nr 4 w Lesznie,
III miejsce - Daniel Strugarek, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie.

Nagrody – tablety sponsorowane przez instytucje obejmujące patronat nad konkursem.

Uczniowie, którzy najlepiej rozwiązali zadania o tematyce finansowej: Przemysław Popielas z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Bojanowie, Bartosz Wencel z Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, Damian Matuszkowiak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie
i Dominik Rimke z Zespołu Szkół w Przemęcie.

Nagrody – torby podróżne, plecaki sponsorowane przez Bank Spółdzielczy w Kościanie.

Najlepsi w konkursie uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Kajetana Morawskiego w Krzywiniu: Mateusz Frąckowiak, Mariusz Nowak, Artur Szablewski, Piotr Michałowicz i Julia Michałowicz.

Nagrody – głośniki mobilne JBL powerbank i słuchawki Bluetooth Philips ufundowane przez pracodawców uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Krzywiniu.

Nagroda specjalna firmy STRABAG z siedzibą w Pruszkowie dla najlepszego w konkursie ucznia Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Kajetana Morawskiego w Krzywiniu:
Mateusz Frąckowiak i Mariusz Nowak.

Nagrody – notebook HP i smartfon HTC.

Fundatorzy nagrody pracodawców dla najlepszych w konkursie uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Kajetana Morawskiego w Krzywiniu:

Edmund Duda - P.U.P.H. E. DUED w Jerce, Marian Grodzki - Instalatorstwo Sanitarne C.O.
i GAZ w Gostyniu, Zenon Jędroszkowiak - Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „Narzędziowiec” w Kościanie, Andrzej Matuszewski - P.P.H.U. Matuszewski Andrzej w Krzywiniu, Piotr Mądry - Auto Serwis Piotr Mądry w Nowym Dworze, Michał Sztul - Sklep Wielobranżowy Michał Sztul w Krzywiniu, Leszek Marcinkowski i Paweł Wytyk - Zajazd „U Dudziarza” w Kościanie, DANKO  Hodowla Roślin z siedzibą w Choryni.

 Wsparcie organizacji konkursu: J.T.J. Sp. z o.o. Piekarnia i Ciastkarnia w Krzywiniu.

Organizatorzy konkursu gratulują nagrodzonym uczniom oraz składają podziękowanie osobom i instytucjom, które wsparły organizację konkursu.

                                                                                                                                              Jolenta Drożdżyńska i Elżbieta Górna